Depilacja woskiem – gładka skóra przez kilka tygodni

depilacja woskiem

Masz dość ciągłego usuwania zbędnego owłosienia maszynką? Jeżeli zależy Ci na długotrwałych efektach, depilacja woskiem to zabieg dedykowany właśnie Tobie. Przeprowadzony z dużą precyzją i ostrożnością, jest bezpieczny i niezwykle skuteczny.

Depilacja woskiem – przebieg

Depilacja woskiem, podobnie jak depilacja pastą cukrową, jest zabiegiem, dzięki któremu można szybko i bez większego bólu pozbyć się nadmiernego owłosienia. Jego istotą jest usunięcie włosków za pomocą rozgrzanego wosku.

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego odtłuszczenia skóry – po to, aby preparat do depilacji lepiej przylegał do skóry. W kolejnym kroku kosmetyczka rozprowadza równomiernie wosk na wybranym obszarze – zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Następnie przykleja pasek fizelinowy do wosku i zrywa go energicznym ruchem – w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Zabieg kończy się usunięciem resztek wosku oraz aplikacją łagodzącego balsamu.

Wskazania i przeciwwskazania do depilacji woskiem

Depilacja za pomocą wosku jest zabiegiem, który pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia z takich obszarów jak:

Chociaż usuwanie włosków woskiem jest całkowicie bezpieczne, do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć można m.in.:

Depilacja woskiem nie jest polecana także osobom zmagającym się z chorobami skóry, cierpiącym na epilepsję. Wczesna i zaawansowana ciąża to stan, który wymusza konieczność tymczasowej rezygnacji z zabiegu.

Chcesz mieć pewność, że usuwanie włosków będzie efektywne i precyzyjne – pozwoli cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni. Salon kosmetyczny AgaMona zaprasza na zabieg – działamy w mieście Warszawa (dzielnica Mokotów).