Depilacja pastą cukrową – efekt gładkiego ciała na długo

depilacja watą cukrową

Szukasz sposobu, dzięki któremu wreszcie pozbędziesz się niechcianego owłosienia na dłużej niż kilka dni? Depilacja pastą cukrową to zabieg, który zapewni efekt gładkiego ciała – szybko, skutecznie i bez ryzyka wrastających włosków.

Depilacja cukrowa – na czym polega?

Depilacja cukrowa przynosi efekty podobne jak depilacja woskiem. Jest jednak delikatniejsza i bardziej precyzyjna – szczególnie w przypadku krótkich włosków.

Zabieg polega na usunięciu owłosienia wraz z cebulkami za pomocą specjalnej masy cukrowej. Aby cukrowanie było efektywne, kosmetyczka ogrzewa porcję pasty w dłoniach, a następnie rozprowadza ją w miejscu poddawanym depilacji – w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Po delikatnym podważeniu brzegu warstwy masy, należy energicznym ruchem zerwać – w kierunku zgodnym ze wzrostem włosków.

Pastą cukrową można wydepilować m.in.:

Depilacja cukrowa – dlaczego warto?

Depilacja pastą cukrową niesie ze sobą wiele zalet. Na taki zabieg warto zdecydować się, ponieważ:

Jako że tego rodzaju usuwanie włosków jest delikatniejsze, zabieg może być przeprowadzony u kobiet w ciąży, u osób z wrażliwą skórą. Nie jest jednak wskazany w przypadku osób chorujących na łuszczycę, mających świeżą opaleniznę, blizny, podrażnienia skóry.

Interesuje Cię depilacja cukrowa? Zapraszamy do salonu AgaMona w Warszawie – działamy w dzielnicy Mokotów.